Bakırköy İnşaat Temizliği

bakirkoy-insaat-temizligi

Yaşam alanlarımızın; toz, kir, pas, yağ gibi kirli yüzeylerin sağlığımıza zarar vermemesi için temizliğini yapmalı, sağlığımız için tehdit unsuru oluşturan bakteri ve mikropları temizleyip dezenfekte etmeliyiz.Yaşadığımız alanın çekici ve ferah olması, yaşam alanımıza gelen misafirlerimiz için de davetkar olmalıdır.

Yaşam alanının temiz olması,  inşaat halinde aldığınız meskenin temizliği ile orantılıdır. İnşaat halindeki mekanın temizliği, yerleşik durumdaki mekanın temizliğinden daha uğraştırıcı ve zordur. O nedenle temizlik işlemi bilinçli bir şekilde yapılmalı, var olan kirliliği daha başka yüzeylere yaymadan çalışılmalıdır.

Bütün temizlik firmalarının bu bilinçle hareket etmesi beklenirken, maalesef bakırköy inşaat temizliği konusunda amatörce temizlik işine giren firmalarda bulunmakta. Bakırköy Temizlik Şirketi olarak Hizmet ve danışmanlık için yardımcı olmak adına hazır durumdayız. İnşaat temizliğine, ortamı hazırlayarak başlanır. Mutlaka eldiven ve temiz aletler kullanılmalıdır. Kullanılan aletlerin kirlenmesi durumunda alet temizlenmelidir. Başka başka eşyalar ait oldukları yere,dolap içlerine götürülür. Ortamın temizliği sık aralıklarla yapılır. Temizlenen bölge, kirli su ile tekrar tekrar silinmemeli, temizlik suyu ve diğer malzemeler, temizlenecek alandan temiz olmalıdır. Temizlik aşamasında sıcak su kullanılmalıdır. Kirlilik derecesine göre işe başlanır.  İnşaat atıklarının kabası faraş ve kürekle alınmalıdır. Temizlenen alan mutlaka kurulanmalıdır. Yerlerdeki kalıntılar için zemin ıslatılıp, spatula ile kazınmalıdır. Gerektiğinde standartlara uygun olan; çimento ve kireç sökücü, asit bazlı leke ve kir sökücüler, leke sökücü ve çok amaçlı yüzey temizleyicileri gibi malzemelerle temizlenmelidir.  Her lekenin ve bölgenin temizliği yapılırken zarar vermemeli, buna uygun araç ve gereçler kullanarak temizlenmelidir.

     Cam temizliği, çizmeyen kazıma jiletleriyle boya, badana, harç ve silikonlar kazınmalıdır. (Piyasadaki silikon temizleyicilerden de faydalanabilinir.) kazıma işleminden sonra silme işlemi yapılmalıdır. Çerçeve koruma amaçlı bantlar sökülerek silinmelidir. Çerçeve olukları için buhar makineleri kullanılmalıdır. İç ve dış mermerler kazınıp silinmelidir.

Havalandırma sistemlerinin  temizliği, cihazın içindeki filtrelerin, buhar makinesiyle temizlenmelidir.

Seramik ve fayans temizliği, kazıma işlemi çizmeden zarar vermeden yapılarak, zemine uygun kimyasal ürünlerle temizlenir parlatılır. Derz atıkları yok edilip, yağlanma ve sararma oluşmaması için kesin sonuçlu bir temizlik yapılmalıdır.

Boya lekeleri, su bazlı  boya ürünleri kullanılmışsa, temizlik su ile yapılabilir. Başka tip boyalar kullanılmış ve leke kurumuşsa, lekeli bölge nemli bezle silinip sünger veya kıl fırçalarla ovulmalıdır.

Ovma ve kazıma işlemi gerektiren alanların kimyasal deterjanlarla temizliği yapıldıktan sonra, mutlaka kuru bırakılmalı, kireç, pas sökücü kimyasalların kullanıldığı alan ise mutlaka durulanmalıdır.

Cam temizliği, oda ve balkonların temizliği, mutfak dolaplarının iç, dış ve üstünün temizliği, WC ve banyonun fayanstan tavana kadar temizliği, süpürme işleminin vakumlu süpürge ile toz kaldırmadan süpürülmesi gibi temizlik işlemlerinin titizlik içinde yaptığının garantisini veren Bakırköy Temizlik şirketi, tüm temizlik işlerinin yanı sıra Bakırköy inşaat temizliği hizmetinde de uzmanlaşmış bir ekip ve ekip liderleri ile müşteri memnuniyetini prensip edinerek, uzman ellerce hizmet vermekten gurur ve mutluluk duymaktadır.

bakirkoytemizliksirketi.com web sitemiz kurumsal ve bireysel hizmetlerimiz konusunda detaylı bilgiler yer almaktadır. Bakırköy inşaat temizliği şirketi arayanlar içinde kaliteli ve müşteri memnuniyet garantili hizmet vermekteyiz.