Bakırköy Hastane Temizliği

bakirkoy-hastane-temizligi

En ufak bir sağlık sorunu yaşadığımızda ilk gideceğimiz kurum hastanelerdir. Tedavi için başvurduğumuz bu kurumun, bağışıklığı düşmüş bünyemizin, başka hasta ve hastalıklardan enfeksiyon, mikrop ve bakterilerin bulaşmaması ve ya bulaştırmamak için temizlik, hijyen işleminin üstün bir çabayla günlük olarak yapılması gerekmektedir.

Bakırköy temizlik şirketi, Günlük yapılan temizlik ve hijyen çalışmalarının yetersizliği konusunda Hastane temizliği personeli ile hizmetinizdedir. Hastane ortamında atıkların sayısı oldukça fazladır. Genel, patolojik, kimyasal, radyoaktif atıklar. Daha sayamadığımız pek çok atık. Bu atıklar hasta ve personel için, hastane giriş çıkışı sağlayan her bireyin sağlığını tehdit eden unsurlar. Şirketimiz hastane temizliğini çok kapsamlı bir şekilde yapmaktadır. Atıkların dışında oluşan kir ve lekelerin temizliğini, özellikle hijyen işlemini uzman ve eğitimli ekibiyle yapmaktadır.

                  Temizlenecek alanlar ve materyalleri

Hasta odaları; havalandırma ve toz alma işlemi ile temizliğe başlanır. Oda da ki eşyalar nemli bezle silinir. Çöpler alınır, çöp alımı sırasında eldiven olması zorunludur. Çöp alımından sonra eldivenler değiştirilir.

Banyolar; fırçalama ve ovma işlemi ile temizlenir. Solüsyonla dezenfekte edilir

Tuvaletler; deterjan ve çamaşır suları ile yıkanır, solüsyonla dezenfekte edilir. Tuvalet zemin ve duvarları içinde aynı işlem yapılır. Tuvalet fırçaları temizlenip kuru bir şekilde bırakılır.

Lavabolar; su ve deterjan temizliğinden sonra solüsyon ile dezenfekte edilir.

Güneşlik, perde, pencereler, duvarlar; duvar ve pencereler deterjanla silinir. Hastalardan kaynaklı bir kirlenme varsa solüsyon ile dezenfekte edilir. Perdeler yıkama fabrikalarına gönderilir, Temiz ve ütülü bir şekilde takılır.

Tavanlar, lambalar; Kuru temizleme ve vakumla işlem yapılır, nemli bezle silinir.

Klima, havalandırma ve ızgaraları; elektrikli süpürgesi ile çekilip, uygun deterjanlarla silinir, kurulanır.

Dış cephe camları; Su ve fırça ile yıkanır, bez ile silinip kurulanır.

Kapılar, kapı kolları, prizler, hasta masaları, sehpaları; uygun deterjanlarla silinir, solüsyon uygulanır.

Çöp Kovaları; çöpler atılır, çöp kovaları deterjanlarla yıkanıp solüsyonla dezenfekte edilir.

Temizlik için kullanılan araç ve gereçler, kullanılan su, temiz olmalıdır. Bakırköy Hastane temizliği,  temizlenmesi gereken başka alanların temizliğinden daha sık, gereklilik durumunda hemen yapılmalıdır. Temizlik esnasında ekibimiz, eldiven, bone, ağız bantları ve özel üniformamız içinde hizmet vermektedir. Temizlenen bölüm iş bitiminde tekrar gözden geçirilerek, temizlenmemiş alan bırakmamaya özen gösterir. Her alanın temizliğinde kullanılan eldivenler, değiştirilir. Örneğin; Tuvalet temizliğinin ardından aynı eldivenle temizlik yapılmamaktadır. 

Bakırköy temizlik şirketi olarak,  sağlık için temiz, hijyenik, sağlıklı hastanelerde acil şifalar dileriz.