Bakırköy Su Baskını Temizliği

bakirkoy-su-baskini-temizligi

Modern toplumlarda; temizlik ve hijyen hayat felsefesi, bir yaşam biçimi haline gelmiştir. Bu yaşam biçiminin, daha sağlıklı bir hayat sürdürmenin ve bu felsefenin gerekliliğinin korunması bilincinde olan Bakırköy Temizlik şirketi 7/24 siz değerli müşterilerinin mağduriyetinin çözümü içindedir. Hiç bir müşterini geri çevirmek istemeyen, uzmanlaşmış ekibiyle kaliteli hizmetinden ödün vermeyen şirketimiz ihtiyacınız halinde isteklerinize cevap verebilecek düzeydedir. Daha güvenli ve sağlıklı bir yaşam adına, temizlikten de öte; hijyen ve sanitasyon sağlayacak bir ortam için titizlik içinde çalışmaktadır.

 Bakırköy Su baskını temizliği konusunda da iddialı ve analitik duruşumuzla, ‘sorununuz sorumluluğumuz altındadır’ bilinci içinde en kısa sürede sıkıntınız giderilmektedir. Kapalı alanlarda yaşanan su baskını tam bir felakettir. Sel ya da su baskını olayında ilk yapılacak şey elbette suyun dışarı atılmasıdır. Maddi manevi zarar veren, eşyaların zarar gördüğü bu olayın altından kalkmak bir uzman işidir. Su içinde yüzen ya da sel’in akıntısından kurtardığınız eşyalarınıza dönüp baktığınızda gördüğünüz manzara kir, çamurlu eşyalarınız olacaktır.

Su ve sel baskını halinde yapılması gerekenler

      İlk önce alan boşaltılmalı, eşyalar çok hızlı bir şekilde temiz ve kuru bir ortama taşınmalıdır. Alanda biriken su vakumlu makinelerle çekilmelidir. Temizlik esnasında, mekanın tekrar tekrar kirlenmemesi için temizlik şirketi elemanlarının dışında giriş çıkış olmamalı, bunun önlemi alınmalıdır. Çok detaylı bir çalışma gerektiren sel ya da su baskını felaketinin temizlik sonrasında alana hijyen hakim olmalıdır. Zemin ve duvarlar buharlı makinelerle temizlenmelidir. Temizlenen bölgelerde sonradan küf ve nem olmaması için buharlı kurutucularla iyice kurutulması sağlanır. Duvara monte edilmiş eşyalar sökülerek, temizlenip, kurutulmalıdır. Su duvarlarda hasar oluşturmuşsa sıva ve alçı yenilenmeli, en az 3 kat boya yapılmalıdır.

Mobilya, koltuk ve halıların temizliği

     Kuru ve temiz bir alana taşınan eşyaların kurutma ve temizleme konusunda uzman olmaları gerekmektedir. Baskın yerine gelen temizlik şirketi, işini profesyonelce yapmalı, mağdur kişilere ek masraf yapmalarını önlemelidir. Eşyaların kurutma işlemi yapılarak mobilyalar için uygun olan kimyasallar ile temizlenmelidir. Halılardaki su çekilirken, bir yandan da yıkama işlemi yapılmalıdır. Ozonlama tekniği ile temizlenen halılarda oluşabilecek kötü koku önlenir, hızı bir şekilde kurutulması sağlanır. Koltukların süngerli kısımları da aynı işlemlerden geçirilip kurumaya bırakılır.

Elektronik eşyaların temizliği

     Elektronik eşyaların içinde su kalmadığından emin olana kadar, kurutma ve kontrol makineleriyle çok dikkatli ve özenli çalışılmalıdır.

Tekstil ve giysi temizliği

     Dolap içi,baza ve koltuk altlarındaki, giysi ve tekstil ürünlerinin çamaşır makinesinde yıkanamayacak durumda olanlar toplanarak çamaşır yıkama fabrikalarına gönderilmelidir.

Temizlenen mekan duvarlarının tamamen kuruduğundan emin olduktan sonra  eşyalar yerlerine yerleştirilmelidir. Eşyaları taşıma ve tekrar yerine yerleştirirken dikkatli ve özenli çalışılmalıdır. Kapı, cam, fayans ve tüm yüzeyler sağlığa ve eşyalara zarar vermeyen kimyasallarla temizlendikten sonra, bakteri ve mikrop oluşumunu önlemek için buhar makineleri ile kurutulmalıdır.

Su ya da sel baskınından zarar görmüş bir mekanı en az hasarla teslim eden, uzman ekibiyle garantili hizmet sunan bir temizlik şirketinin en etkili reklamı, pratikte yapmış olduğu müşteri referansıdır.

Bakırköy su baskını temizliği konusunda hizmet veren şirketimiz. Doğru ve pratik çözümlerle su baskını problemlerinizi çözmektedir. Sorunsuz ve kaliteli sonuçlar için iletişime geçe bilirsiniz.